Dzień Hutnika 2022, AGH w Krakowie

W dniu 13.05.2022 w Auli Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu AGH z okazji Dnia Hutnika 2022. Podczas uroczystości Pani prof. Agnieszka Kopia, Dziekan Wydziału Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej, wygłosiła przemówienie okolicznościowe z okazji jubileuszu 100-lecia Wydziału. Po uroczystym posiedzeniu Senatu miała miejsce ceremonia ślubowania hutniczego. W dniach 12-13.05.2022 obyła się 59 Hutnicza Konferencja Studenckich Kół Naukowych pt.: Innowacje w metalurgii i inżynierii materiałowej.

Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej jest jednym z najstarszych wydziałów AGH i w roku 2022 obchodzi jubileusz 100-lecia. Więcej na temat historii Wydziału na stronie: www.agh.edu.pl/aktualnosci/info/article/100-lat-wydzialu-inzynierii-metali-i-informatyki-przemyslowej/.

Z okazji jubileuszu 100-lecia Wydziału Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej AGH, w imieniu społeczności Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Hutniczego w Polsce, wyrażamy uznanie za działania ukierunkowane na zrównoważony rozwój inżynierii metali i promocję polskiej myśli technicznej w świecie.